İskenderun ATAV Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VİDEO ARA


AK Parti Arsuz ilçe yönetiminde nasıl bir yenilenme olacak?07 Ağustos 2017
haberlerx
Untitled Document
İTSO'da 3. Etap Girişimcilik kursu yoğun ilgi görüyor << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>

Tarih 12 Eylül 2013, 11:12 Editör MUSTAFA ATAV

İTSO'da 3. Etap Girişimcilik kursu yoğun ilgi görüyor

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile KOSGEB arasında yapılan protokol ile yeni iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik '' KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursunun 3. Turuna başlandı.

                 29 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Eğitmen Serdar VAYISOĞLU tarafından verilmeye başlanan kursların üçüncü etabında kursiyerlere mesleki eğitimler teorik olarak veriliyor.

                Girişimcilik eğitiminin üçüncü etabına katılarak kursiyerlere bilgiler verin İTSO Meclis Başkanı Servet UGUTMEN, 29 Temmuz 2013 tarihi itibariyle Odalarının eğitim salonunda girişimcilere yönelik eğitim kurslarına başlandığını belirterek, "Amacımız, ilçemizde iş fikri ve girişimcilik ruhuna sahip olup, sermaye gereksinimi duyan girişimci adaylarının önünü açmaktır. Bu uygulamalı girişimcilik kursunu başarı ile bitirip, sertifikalarını alan girişimci adayları, iş planlarını KOSGEB'e sunmak suretiyle girişimcilik desteğinden yararlanma imkanına sahip olacaktır.

                Girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması ile başarılı işletmelerin kurulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonucunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerler bu girişimcilik eğitimiyle işveren olma yolunda ilk adımını atmış olacaklardır" dedi.

                İTSO Meclis Başkanı Ugutmen, kursiyerlere yönelik yaptığı açıklamasında, 70 saatlik eğitimin sonucunda girişimciler; 30.000 tl hibe desteğinden, 70.000 tl sabit yatırım desteğinden ( 2 yıl ödemesiz faizsiz ) kredi desteğinden yararlanacaklardır.

 • 30.000 tl hibe desteğinin içeriği;
 • işletme kuruluş desteği -3.000 tl ,
 • -15.000 tl işletmenin kuruluş tarihinden itibaren 12 (on iki) ay içinde satın alınan/alınacak makine, teçhizat, yazılım ve ofis donanımları için geri ödemesiz 15.000 tl
 • -işletme giderleri desteği olarak da; desteğin başlangıç tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde gerçekleşen işletme giderlerine yönelik geri ödemesiz olarak verilen desteğin üst limiti her ay için 1.000 (bin) tl olmak üzere toplam 12.000 (on iki bin) tl'dir.
 • -sabit yatırım desteği; desteğin başlangıç tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde satın alınacak, makine ve teçhizat için teminat karşılığı geri ödemeli olarak verilen bu desteğin üst limiti 70.000 (yetmiş bin) tl'dir" dedi.
  • null
  << Onceki Haber ------- Sonraki Haber >>
  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  EĞİTİM

  BİLFEN’DE MÜZİK RÜZGARI ESTİ

  BİLFEN’DE MÜZİK RÜZGARI ESTİ BİLFEN’DE MÜZİK RÜZGARI ESTİ

  İSTE Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ilk öğrencilerini bekliyor!

  İSTE Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ilk öğrencilerini bekliyor! İSTE Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ilk öğrencilerini bekliyor!

  Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

  haberlerx Untitled Document

  Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın Haberi Okumak İçin Tıklayın

  ATAV Gazetesi Sahibi ve Kurucusu : Mustafa Atav Yönetim Yeri : ATAV GAZETE ve MATBAACILIK Gürsel Mah. 536. Sok. No:7/A - İSKENDERUN
  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi